Složení: 87 % bavlna, 13 % merino

Gramáž: 322 g/m²

Velikost: 4

Úvaz: kříž s kroužkem

Dnes pro vás máme další recenzi vytaženou hluboko, přehluboko z archivu – Emilce v době tohoto testování nebyl ještě ani rok!

Woven Wings je jedna z nejznámějších britských high end značek, kladoucí důraz na kvalitu použitých materiálů, jejich etický původ a lokální výrobu. První šátky tato značka, za níž stojí tři ženy, nosící matky, poradkyně pro nošení a designérky Alaina Williams, Sarah Condry a Christina Mitchell, vydala již v roce 2013, což ji řadí k těm nejzavedenějším jménům v nosícím světě. Trojúhelníčky jsou jedním z méně profláknutých vzorů od WW (spíše asi budete znát jejich kapičky, lístečky, Geo Floral nebo čistě geometrický Geo), a upřímně řečeno jsem si při prvním pohledu na Macbetha myslela, že jde o velmi podobnou Ankalii Mako.

Macbeth pro mě byl po Inception od Omnifery dalším setkáním s high end šátkem – setkáním ovšem úplně jiným; modrá Inception byl tlusťoch, Macbeth naopak hodně tenký, byť tomu udávaná gramáž opravdu nenapovídá. V době testování Macbetha jsem ještě bohužel šátky neměla ve zvyku sama přeměřovat, ale jeho reálnou gramáž bych odhadla určitě hodně pod 300 – ostatně posuďte, jak „moc“ je ho v Lkovém kroužku, ve kterém zoufale nechtěl držet a úvaz jsem s tehdy asi 8kilovou Emilkou musela pořád dotahovat (zcela jistě ne tolik, co například papírově srovnatelných Dekk).

Merino jsem v šátku prakticky necítila (ono ho tam ostatně ani není moc), ale přesto šátek hezky hřál; byl příjemný na dotek a s vázáním a dotahováním jsem neměla problém. Klouzavý byl pro mě tak akorát, držel na jeden uzel i v Mkovém kroužku zcela bez mrknutí oka a lehoulince pružil. Nakolik by byl nosný i na batole, to bohužel posoudit nedokážu; Emilka byla ve svém necelém roce ještě opravdu hodně drobná a nosila se mi dobře opravdu v kde čem; nicméně i v tomto „bederákuprostém“ úvazu mi Macbeth byl pohodlný i při několikahodinových procházkách. Přičtu-li absolutní nenáchylnost jeho husté vazby k vytahování nitek, vyšel by mi z toho vlastně dokonalý šátek…

Jenže – on má jednu poměrně zásadní vadu. Je šíleně úzký, a když říkám šíleně, tak to myslím vážně. Na šířku jsem naměřila pouhopouhých 55 cm – do toho dítě větší než 74 cm pohodlně zakapsujete jen těžko a poznáte to i ve vícevrstvých úvazech (o batohu nemluvím už vůbec).

Ale je nádherný. Tak nádherný, že bych mu odpustila opravdu leccos (byť kromě té „šířky“ vlastně není co odpouštět), ale pokud bych do něj nechtěla vázat jen malinkaté miminečko, pak bych se s ním spíš rozčilovala – a to i když je to po pravdě v mých očích jeden z nejkrásnějších šátků, jaké jsem kdy měla tu čest vyzkoušet.

Jeho majitelce mnohokrát děkujeme za jeho půjčení!