V létě jsme s tehdy dvouletou Emilkou měly možnost otestovat novou verzi rakouského Emeibaby, které je i nadále v mnoha ohledech mezi nosítky unikátní. I stará verze (shodně velikost „Baby“, určená pro děti od narození do 3 let) už mi prošla rukama zhruba rok předtím, kdy měla Emilka něco přes rok – a už tehdy bylo nosítko zoufale malé (recenzi najdete zde).

Jen pro zopakování – nosítka Emeibaby jsou specifická především konstrukcí zádové opěrky, která se reguluje a dotahuje pomocí kroužků po jejích bocích. To novému modelu „Easy“ zůstalo, ale jinak na něm nic moc více easy oproti staré verzi není – to, co má být podle informací na webu Emeibaby jednodušší, je to, že nová verze má vlastně připravenou kapsu, do které jen vložíte dítě a údajně se pak nemusí urovnávat látka zádovky pod kolínky nošence. Mno. Pokud Emeibaby budete mít v ruce poprvé, tak vám na jeho nastavení pravděpodobně nebude připadat jednoduchého vůbec nic (byť přiznávám, že při druhém a každém dalším setkání už jsem s tím problém neměla, takže je to spíše o zvyku).

Jak vidíte na fotkách, nosítko bylo Emilce opět zoufale malé, a to především vertikálně (i když mám pocit, že nová verze je pravděpodobně malinko větší, protože stupeň zoufalosti mi připadal obdobný i přes o rok větší a delší dítě). Co se týče šířky zádové opěrky, tak jí sice i při velikosti cca 86 stačila a při správném naštelování opravdu byla od kolínka ke kolínku, ale všechno to bylo tak nějak „na oko“ – stačilo udělat jednou jedinkrát hopsa hejsa a z ergonosítka se najednou stalo visítko… Naopak jsem osobně měla možnost nosítko nastavovat na opravdu droboulinké, kolem 3 kg vážící miminko a musím uznat, že to vypadalo velmi slušně a nositelně.

Co nosítku v jeho nové verzi zůstalo kromě unikátní zádové opěrky, je široký, tvrdý a mně velmi pohodlný bederák a příjemně polstrované tvarované ramenní popruhy, které i bez možnosti křížení byly komfortní i při nošení 12kilového batolete. Můj konečný verdikt je tedy stejný jako starého Emeibaby – fajn nosítko na malá miminka, ale horní hranice věkového doporučení je nesmyslným způsobem přestřelená.